Tuotteen ominaisuudet:
Linnuilla on kaksi fotoreseptoria, joista toinen on verkkokalvon reseptori tai silmä ja toinen sijaitsee hypotalamuksessa. Valon stimulaatio saavuttaa hypotalamuksen näköhermon lohkon hermojen kautta; Lisäksi valo voi vaikuttaa suoraan käpyrauhaseen ja hypotalamukseen kallon kautta. Stimuloinnin jälkeen hypotalamus erittää gonadotropiinia vapauttavaa hormonia, joka saavuttaa aivolisäkkeen etuosan aivolisäkkeen portaalijärjestelmän kautta aiheuttaen follikkelia stimuloivan hormonin ja ovulaatiohormonin erittymistä, mikä edistää follikkelien kehitystä ja ovulaatiota.
Kehittyvät follikkelit tuottavat estrogeenia, joka edistää kanan munanjohtimien kehittymistä ja toissijaisten sukupuoliominaisuuksien ilmenemistä. Ovulaatiohormonit aiheuttavat ovulaation kanoilla. Keinotekoista valaistusta käytetään yleisesti kaupallisten munivien kanojen tuotannossa täydentämään luonnonvalon puutetta tai munivien kanojen tarvittavan valaistuksen säätämiseen käytetään vain keinovalaistusta. Asianmukainen valaistus voi lisätä munivien kanojen munatuotantoa, nopeuttaa broilerien painonnousua, vahvistaa verenkiertoa, lisätä ruokahalua, edistää kalsiumin ja fosforin aineenvaihduntaa sekä vahvistaa kananpoikien vastustuskykyä.
TuoteErittely
| siipikarjan kevyt | |
| Koko | 60cm 120cm 150cm |
| Värilämpötila (CCT) | 2600-2800K, 3900-4200K |
| Valotehokkuus (LM/W) | 120LM/W 140LM/W 160LM/W |
| PF | >0.90 |
| Materiaali | Alumiininen Body+ PC-kansi |
| Tulojännite (V) | Triac-himmennettävä 220V AC tai 110V AC, 0-10V Himmennettävä AC85-265V |
| Elinikä (tuntia) | 50000 |
| Takuu | 5 vuotta |
Tarkemmat kuvat:


FAQ:
1. Voitko antaa minulle apua tilaukseniValaistus broilereille onErittäin kiireellinen?
Kyllä, tietenkin, yritämme parhaamme auttaaksemme sinua. Koska meillä on oma tehdas tuottaa. Voimme muokata tuotantoaikatauluamme joustavasti.
